Adwokat karne najlepszy adwokat
10
07.10.2023

Wstrzymanie wykonania kary przez Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią- ponownie skuteczna adwokat Agnieszka Prętczyńska

Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią, II Wydział Karny, w składzie Sędzia Bartosz Łapiński, postanowieniem z dnia 28 czerwca 2023 r. w sprawie za sygn. akt II Ko 792/23 postanowił wstrzymać wykonanie kary pozbawienia wolności w stosunku do Klienta adwokat Agnieszki Prętczyńskiej, do czasu rozpoznania wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że instytucja wstrzymania wykonania kary ma charakter wyjątkowy a jej zastosowanie jest możliwe na podstawie art. 9 § 4 k.k.w. Oczywiście, składając kasację karną należy także skorzystać z możliwości jakie daje wstrzymanie wykonania orzeczenia na podstawie art. 532 § 1 k.p.k., bowiem oba te tryby są od siebie niezależne. Niemniej, bacząc na normy z Kodeksu karnego wykonawczego, trzeba jednoznacznie wskazać, że osoba, która ubiega się o wstrzymanie i odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, winna celem pozytywnego dla niej ukończenia tegoż postępowania, od razu wraz z wnioskiem przedłożyć wszelkie dowody na poparcie swych twierdzeń. W sprawie wstrzymania wykonania kary sąd zasadniczo wydaje postanowienie na posiedzeniu bez udziału stron, na bazie dokumentacji, która została załączona do wniosku. Nie ma co zatem liczyć na to, że później się dokumentację uzupełni.

Do postępowania karnego wykonawczego o wstrzymanie wykonania kary pozbawienia wolności należy się starannie przygotować, uwzględniając sposób rozpoznania tegoż wniosku i tak, przykładowo, w sytuacji w której zamierzamy powołać świadków, zgromadzić od nich stosowne oświadczenia i te załączyć do pisma. Im lepiej przygotowana jest dokumentacja w sprawie, tym większe szanse na wygraną, która bacząc na fakt, że zasadą wypływającą z k.k.w. jest zasada zgodnie z którą, kara winna być niezwłocznie wykonana, wcale nie jest takie proste.

Zainteresowanych konsultacją z adwokatem, specjalizującym się w postępowaniach karnych i karnych wykonawczych, zapraszamy do kontaktu:

tel. 531 200 352

 

 

 

 

 

 

 

 

tagi: postanowienie sądu rejonowego, wstrzymanie wykonania kary, dobry obrońca w sprawach karnych, sąd rejonowy w Nakle nad Notecią, odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności, kancelaria karna warszawa, skuteczny adwokat, prawo karne