Baner
adwokat sukces
03.01.2023

Uwzględnienie kasacji karnej w Sądzie Najwyższym- wygrana w sprawie z zarzutami z art. 258 k.k.

W dniu 14 grudnia 2022 r. Sąd Najwyższy w sprawie za sygn. akt II KK 206/21 uwzględnił kasację obrońcy adwokat Agnieszki Prętczyńskiej i uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie zapadły w głośnej sprawie, gdzie zarzuty dotyczą zorganizowania działalności przestępczej. Postępowanie karne dotyczyło prowadzenia działalności przestępczej polegającej na przemycie i produkcji narkotyków (mefedronu).

Kasacja obejmowała zarzuty dotyczące zarówno składu sądu rozpoznającego sprawę tj. podniesiono w postępowaniu kasacyjnym, że sąd odwoławczy był nienależycie obsadzony, bowiem w jego składzie zasiadał SSA Piotr Schab oraz SR del. do SA Beata Adamczyk-Łabuda, a także zarzuty dotyczące naruszenia rozlicznych przepisów procedury karnej oraz w konsekwencji prawa materialnego tj. nie rozpoznano zarzuty dotyczącego błędu co do prawa.

Sąd Najwyższy uwzględniając kasację przekazał sprawę Sądowi Apelacyjnemu w Warszawie do dalszego prowadzenia i stwierdził, że zarówno skład sądu był nieprawidłowy jak i doszło do naruszenia przepisów prawa materialnego.

Klienci są usatysfakcjonowani z rozstrzygnięcia.

Zachęcamy do lektury: adwokat Agnieszka Prętczyńska w onet.pl, sprawa SSA Piotra Schaba

Zainteresowanych sporządzeniem kasacji karnej zapraszamy do kontaktu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tagi: adwokat karny, skuteczny adwokat, uwzględnienie kasacji, kasacja w sprawie karnej, sąd najwyższy, wygrana w sprawie karnej, kancelaria karna, zarzuty kasacyjne, adwokat kasacja, przemyt narkotyków, zorganizowana grupa przestępcza