Baner na SG poprawiony FINAL

Warunkowe zwolnienie- z wokandy na wolność

W dniu 16 czerwca br. Sąd Apelacyjny w Białymstoku w sprawie o sygn. akt I AKzw 940/20 oddalił zażalenie Prokuratury i utrzymał w mocy postanowienie o warunkowym przedterminowym zwolneniu z odbycia reszty kary, bronionego przez adwokat Agnieszkę Prętczyńską Skazanego.

Skazany odbył 7,5 roku kary pozbawienia wolności, o warunkowe przedterminowe zwolnienie mógł się ubiegać dopiero po odbyciu 2/3 kary. Postanowieniem Sądu Okręgowego w Łomży w sprawie prowadzonej za sygn. akt II 1 Kow 524/20/wz z dnia 14 maja 2020 r. został zwolniony z pozostałego mu do odycia półtora roku kary bezwzględnego pozbawienia wolności. W skutek zażalenia Prokuratury sprawę finalnie na korzyść Skazanego zakończyło postanowienie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Skazany w dniu 16 czerwca br. opuścił zakład karny.

Podstawę orzeczenia stanowiło ustalenie pozytywnej prognozy kryminologicznej, której to wystąpienie zostało udowodnione przez adwokat Agnieszkę Prętczyńską zgromadzoną przed wszczęciem tegoż postępowania dokumentacją. Należy mieć bowiem na względzie, że wystąpienie podstawowej przesłanki warunkowego przedterminowego zwolnienia tj. pozytywnej prognozy kryminologicznej wymaga udowodnienia.

Klient kancelarii jest zadowolony z rozstrzygnięcia.

Zainteresowanych pomocą obrońcy zapraszamy do kontaktu:

 

Agnieszka Prętczyńska Kancelaria Adwokacka

Ul. Wilcza 31 lok.6, 00-544 Warszawa

tel. 531 200 352, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.